Jeleń wpadł we wnyk kłusownika. Pomogli mu myśliwi KŁ Żubr

Myśliwi koła Łowieckiego Żubr w Olsztynie uwolnili jelenia, który wpadł w pułapkę zastawioną przez kłusownika. Po ryzykownej akcji ratunkowej młody byk szczęśliwie wrócił na łono natury.

Odgłosy szamotającego się zwierzęcia zaintrygowały myśliwego KŁ Żubr, który w okolicach wsi Mokiny koło Olsztyna był na polowaniu. Okazało się, że to młody jeleń wpadł w pułapkę zastawioną przez kłusowników. Zwierzę, którego poroże zaplątało się we wnyk, cierpiało, próbując się uwolnić.

Myśliwy powiadomił gospodarza obwodu łowieckiego, ten zaś zorganizował do pomocy kilku kolegów. Powiadomiono również straż leśną z Olsztyna, a jej funkcjonariusze poinformowali policję i straż gminną z Barczewa. Myśliwi z udziałem tych służb rozpoczęli ryzykowną akcję uwolnienia zwierzęcia.

Szamocący się byk mógł zranić czy poturbować osoby, chcące go uwolnić. Na filmie można zobaczyć, że zwierz został delikatnie unieruchomiony. Myśliwy asekurowany przez współtowarzyszy przeciął druciane wnyki. Jeleń z wdzięcznością w oczach oddalił się z miejsca zastawionej pułapki.

Mokiny. Jeleń uwolniony z wnyków kłusowniczych.

Dodajmy, że myśliwi Koła Łowieckiego Żubr co roku prowadzą dodatkowe akcje w poszukiwaniu zastawianych przez kłusowników pułapek na dziką zwierzynę. Wnyków i rozmaitych innych nielegalnych pułapek znajdujemy nawet kilkadziesiąt rocznie. W tym przypadku udało się zapobiec śmierci zwierzęcia w wyczerpania. Dalsze kroki w sprawie kłusownika będzie prowadzić policja.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Wspierane przez WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: